Outplacement. Niech nie straszy nas nazwa…


Outplacement-program zwolnień monitorowanych


Trudne decyzje restrukturyzacyjne warto podejmować odpowiedzialnie i z troską o ludzi, których one dotyczą. Efekty tych decyzji przekładają się nie tylko na stosunki społeczne w firmie ale również na wyniki biznesowe oraz wizerunek firmy. Dzięki szeregowi dedykowanych i kompleksowych działań realizowanych w ramach tej usługi zwalniany pracownik otrzymuje wsparcie w tym trudnym etapie swojego życia zawodowego, a przedsiębiorstwo ma szansę wykazać się jako odpowiedzialny pracodawca i zachować „przyjazną twarz” zarówno wobec zwalnianych, jak i tych, którzy w niej pozostają

Naszych Klientom biznesowym oferujemy <strong>programy outplacementowe</strong>. Ich celem jest pomoc firmom w przeprowadzeniu zwolnień monitorowanych czyli usługa wsparcia pracodawcy w zakresie przeprowadzenia procesu zwolnień, jak i pomocy osobom, które straciły pracę.

Koncentrujemy się na tym , by odejście pracownika z firmy przebiegało w jak najmniej konfliktowy sposób oraz by zwolnione osoby w jak najkrótszym czasie znalazły nowe zatrudnienie.

Wysokie  efekty naszej działalności osiągamy dzięki temu, że naszą pracę traktujemy jako prawdziwą misję, dzięki której możemy pomóc nie tylko całym organizacjom, ale przede wszystkim setkom pojedynczych osób, które tracąc pracę, naprawdę tej pomocy potrzebują

KORZYŚCI OUTPLACEMENTU

  • Minimalizacja negatywnych nastrojów i napięć związanych z redukcją zatrudnienia wewnątrz firmy
  • Ułatwienie negocjacji ze związkami zawodowymi Budowanie wizerunku dobrego pracodawcy
  • Redukcja kosztów związanych ze zwolnieniami (kosztów postępowań prawnych czy spadku efektywności pozostałych pracowników)
  • Podniesienie poziomu identyfikacji z firmą u pozostałych pracowników
  • Ograniczenie poziomu stresu i poczucia zagrożenia w firmie

Outplacement może obejmować: doradztwo psychologiczne, pomoc w szukaniu nowego miejsca pracy, określenie optymalnej ścieżki rozwoju zawodowego, finansowanie szkoleń, kursów doszkalających, pomoc w rozpoczęciu własnej  działalności gospodarczej.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *