Zostań Tygrysem negocjacji?!

Czy wiesz dlaczego tygrys ma oczy z przodu? A gdzie są umiejscowione Twoje oczy? Też z przodu! Tak! Jesteśmy drapieżnikami. Wielcy ludzie biznesu to tygrysy, które czekają abyś wszedł z nimi do ” negocjacyjnej klatki”.

Wśród drapieżników liczy sie nie  tylko siła, lecz taktyka!

Definicji negocjacji istnieje tyle ilu jest teoretyków zajmujących się zasadami negocjacji.

Dla mnie negocjacje to proces, w który się angażuję, kiedy chcę lub co gorsza muszę COŚ otrzymać od drugiej strony. To coś to moja potrzeba. Z mojego punktu widzenia odczuwanie potrzeby to odczuwanie słabości. Nie ma w tym nic złego. Jeśli jednak podczas negocjacji okażę, że moja potrzeba, którą negocjuję to moja słabość a nie najzwyklejsza chęć, to koniec moich negocjacji jest łatwy do przewidzenia! Mówię to jako praktyk a nie teoretyk!

Nie jestem, zwolenniczką komunału ”wygrana – wygrana”. Z doświadczenia wiem, że system WYGRANA – WYGRANA prowadzi do jak najszybszego powiedzenia TAK!

Fakt, że Twoja umowa handlowa została podpisana o niczym jeszcze nie świadczy! Przypomnij sobie ile umów w Twoim życiu biznesowym zostało zerwanych! Przez silniejszych od Ciebie. Może był to bank, a może właściciel budynku, a może Twój stały klient albo partner?

Zapraszam do szkoły mistrzowskiej negocjacji!!

Bieg, Tygrys, Woda
  
 
  
 


   
 

Post Tagged with , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *