Public Relations Polityczny

Najlepiej będzie, jeśli przedstawimy nasze artykuły opublikowane w prasie. Dzięki temu zobaczycie Państwo, co potrafimy zrobić, aby również i Was postrzegano jako dobrych, wytrawnych polityków.

____

„6 grudnia jak każdego roku w naszych domach zaroiło się od mikołajkowych prezentów. Na ulice wyszły Mikołaje i wesołe Aniołki , rozdające zmarzniętym częstochowianom pyszne łakocie. Tak właśnie wyglądała akcja członków stowarzyszenia Ruchu Poparcia Palikota, propagująca 15 postulatów ogłoszonych na październikowym Kongresie w Warszawie.

Wbrew temu co słyszy się w mediach, RPP ma się jak widać całkiem dobrze i jest chyba najbardziej widoczną grupą, szczególnie na ulicach naszego miasta. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy wydarzyło się naprawdę wiele, przypomnijmy jak się to wszystko zaczęło.

Spotykając się na wiecach pod kurami,organizując wyjazdy na manifestację w Warszawie oraz poznając się w trakcie małych i dużych spotkań w regionie, sympatycy Ruchu Poparcia pokazali, że samorządność i inicjatywa Polaków nie potrzebuje sterowania z tylnego siedzenia, że można ufać sobie bez urzędowego poświadczenia uczciwości i świadectw cnót obwieszczonych z ambony.

Silna grupa powstała w regionie Częstochowy , promując postulaty i głośno wyrażając swoje opinie.

Tu nikt nie boi się powiedzieć wyraźnego „Nie” dla obecnej polityki, dla kłamstw, nie dotrzymanych obietnic bez pokrycia. Manifestacje przed kurią, w sprawie In vitro to silne wyrażenie swojej opinii, i zadania pytania, Czemu młodym ludziom zabieramy możliwość posiadania dzieci?, w państwie podobno prorodzinnym. Kolejna wyprawa do warszawy zwróciła uwagę na obietnice prezydenta Komorowskiego, jak zwykle w polskiej polityce niedotrzymane.

Misja Polskiego Kontyngentu obowiązywała do 13.10.2010 r., na wniosek rządu została przedłużona przez Prezydenta o pół roku, a istnieją obawy, że zostanie nasi chłopcy zostaną tam do 2014 roku. Manifestanci rozłożyli 22 czarne, foliowe worki jako symbol poległych w Afganistanie polskich żołnierzy.

Stowarzyszenie Ruch Poparcia Palikota otworzyło również biuro w Częstochowie  w  al. NMP 29 druga klatka po prawej w podwórzu, czynne w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 16:00 do 18:00 (nr tel. 880 007 088), a w najbliższy piątek  10.12. o 17.00 zaprasza do Teatru S ul. Kościuszki 1 (D.H. Schott) na spotkanie członków Ruchu Poparcia Palikota okręg Częstochowa. Od niedawna działa strona  www.ruch.czest.pl

Szanowni Państwo zapraszamy STWÓRZMY NOWOCZESNE PAŃSTWO!!

Joanna Jagielska”

____

„Upalny sierpień, słońce parzy. Częstochowa zablokowana, ruch miejski stoi, 300 tysięcy osób nie może normalnie żyć, egzystować, zarabiać, choć pensje w tym rejonie są niskie. Góry śmieci, szalet miejski w każdy zakątku, bo w organizacji pielgrzymek zapomniano o potrzebach ludzkich. Zaszczane miasto, usyfione, porozrzucane prezerwatywy, zdemolowany i ograbiony mój sad, bo pielgrzymi nie mają pieniędzy na jedzenie. Coroczne koszty, naprawy płotów, drzew, wywózki śmieci z własnego zagajnika, który przez nieszczęsny przypadek stoi na drodze „pątników”, 14 tysięcy złotych. Mam dość, jak inni Częstochowianie, sprzątania, brudu, smrodu i syfu, który mianuje się w sierpniu!!! Mam nadzieje , że opłata zaproponowana przez Matyjaszczyka przyniesie wreszcie nam mieszkańcom jakieś zyski. Dla nas Częstochowian, pielgrzymi to Duzy problem, a nie powód do dumy, wielu z nas ucieka w te trudne, dni po za miasto, zamyka się w domach. Dajcie nam zarobić, wtedy gdy są zyski po wszystkich stronach, jest też zadowolenie, do tej pory przeor nie pozwalał nam sprzedawać wody promując własną Claramontana!!!! Nie wiem czym się różni, chyba tym ze wypływa ze świętego kranu na terenie szaletu paulińskiego. W tej chwili nie odczuwamy żadnych pozytywnych skutków, z posiadania skarbu jak Jasna Góra.  Cztery miliony pielgrzymów rocznie. Niech każdy zapłaci 4 zł. To jest 16 mln zł. Dla nas to drogi, które w tej chwili przypominają ZSSR, chodniki, strefy ekonomiczne, promocja miasta. Niby nic, niewiele , ale to dużo jak na miasto któremu były prezydent zabierał szanse na rozwój i sukces, zniżając na poziom prowincjonalnej dziury.

Joanna Jagielska”

___

Inne zamawiane publikacje
http://www.ruchpoparcia.pl/artykuly/zaszczane-miasto
http://palikot.blog.onet.pl/2,ID420086669,index.html
http://palikot.blog.onet.pl/2,ID418122068,index.html
http://palikot.blog.onet.pl/2,ID418059298,index.html
http://palikot.blog.onet.pl/?qs=joanna+jagielska
http://propalikot.blogspot.com/